Spor Hukuku Eğitimi

Eğitim Bilgileri

Eğitmen Bilgileri

Eğitimin Amacı

Birden fazla hukuk alanını ilgilendiren spor hukukunun bir bütün olarak ele alınması, bu çerçevede uygulamada karşılaşılan sorunlar ve olası çözümler konusunda dersi alan meslektaşlarımız açısından hukuki altyapı oluşturulması amaçlanmaktadır.

Eğitimin Tarihi ve Süresi

Online Spor Hukuku Eğitimi, toplam 8 saatlik bir eğitim olup 16 -17 Ocak 2021 Cumartesi ve Pazar günleri saat 11.00-15.00 arasında gerçekleştirilecektir.

Kimler Katılabilir?

Spor Hukuku Eğitimine katılım konusunda meslek sınırlaması olmamakla birlikte özellikle

·         Spor hukuku konusunda çalışmalar yürüten avukatlar,

·         Genel spor hukuku bilgisi edinmek isteyen stajyer avukatlar ve hukuk fakültesi öğrencileri

·         Kulüp yöneticileri ve yönetici adayları

·         Menajerler

katılabilir.

Eğitim İçeriği

·         Türkiye’de ve Dünya’da Spor Yapılanması

·         Spor Genel Müdürlüğü – Bağımsız Federasyonlar

·         Türkiye Futbol Federasyonun İdari ve Hukuki Yapılanması

·         Dernekler Kanunu – UEFA ve FIFA’nın Hukuki Durumu

·         Spor Hukukunun Temel Özellikleri ve Kaynakları

·         Profesyonel Futbolcu Sözleşmeleri

·         Profesyonel Futbolcu Sözleşmelerinin Feshi ve Sonuçları

·         Futbol Hukuku Uyuşmazlıklarının Türk Hukukundaki Çözüm Yolları

·         Yabancılar Futbolcular Yönünden DRC ve CAS’ın İşleyişi

·         Karar Çalışması ve Uygulamadan Örnekler

Eğitime Katılarak Ne Kazanacaksınız?

Spor hukuku konusunda temel bilgi düzeyine erişecek, çalışmakta olduğunuz ya da yöneticisi olduğunuz spor kulüplerinin hukuki süreçlerinin yönetilmesi konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Spor hukuku alanında çalışan veya çalışmak isteyen meslektaşlarımızla iletişim olanağı sağlayacaksınız.

Bundan sonraki eğitimlerimizde % 10 indirim elde edeceksiniz.

Eğitim Mecrası ve Ücreti

Eğitim, yukarıda belirtilen programa uygun olarak Zoom programı üzerinden canlı eğitim verilecektir..

Online Spor Hukuk Eğitiminin ücreti 300 TL (KDV Dahil) olarak belirlenmiştir. Lisans öğrencilerine %50 (150 TL), stajyer avukatlara ise %30 (210 TL) oranında indirim sağlanacaktır. Derslere katılabilmeniz için kayıt formunu doldurduktan sonra, ücretin tamamını ödemeniz gerekmektedir.

Nasıl Kayıt Olabilirim?

Programa kaydolmak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz ve ardından gelen ekrandan ödeme linkine tıklayarak ödemenizi gerçekleştiriniz.

İletişim

Sorularınız için lütfen info@lexforionline.com eposta adresini kullanınız.

Av. Mustafa Serhan ALTAY

Av. Mustafa Serhan ALTAY Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 3 yılda bitirerek mezun olmuştur. Avukatlık Stajını İstanbul’da, Av. Prof. Dr. Cevdet Yavuz ile Av. Doç. Dr. Murat Topuz’un yanında tamamlayarak yine kendileriyle birlikte İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlığa başlamıştır. Kariyerine İstanbul ile bağını koparmadan Denizli’de devam etme kararı almış ve Mayıs 2018 tarihi itibariyle Altay&Altay Hukuk Bürosu’nun kurucusu ve ortağı olmuştur.

Spor Hukuku konusundaki çalışmalarını, okul ve staj döneminden itibaren özellikle sözleşmeler hukuku alanında ilerleyerek sürdüren Av. Mustafa Serhan ALTAY, alana dair birçok sözleşme inceleme ve hazırlığını gerçekleştirmiştir. Alandaki çalışmaları nedeniyle 12.12.2018 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri
Fakültesi’nin davetlisi olarak “Sporda Şiddet ve Hukuki Çözüm Yolları” konulu konferansına konuşmacı olarak yer almış ve tebliğlerini sunmuştur. Ardından yine aynı fakültenin “Spor Hukuku” derslerinde misafir eğitmen olarak ders ve mesleki tecrübelerini anlatmıştır.

2019 tarihi itibariyle Süper Lig’de mücadele gösteren Denizlispor Kulübü’nün Kulüp Avukatlığı görevini yerine getirmiştir. Bu süreç içerisinde spor-iş davaları, TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, TFF Tahkim Kurulu, FIFA ve CAS nezdinde başarılı davalar yürütmüştür.

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine ve avukatlık çalışmalarına devam etmektedir.

Eserleri:

  • Türk Hukukunda Profesyonel Futbolcu Sözleşmesinin Kulübün Ücret Ödeme Borcun İfa Etmemesi Nedeniyle Futbolcu Tarafından Feshedilmesi Ve Sonuçları (İstanbul

    Spor Hukuku Dergisi, Ocak 2021 Sayısı – Eser yayım aşamasındadır.- )

  • Türk Hukukunda Profesyonel Futbolcu Sözleşmesinin Kulübün Ücret Ödeme Borcunu İfa Etmemesi Nedeniyle Futbolcu Tarafından Feshedilmesi Ve Sonuçları (İstanbul Spor Hukuku Dergisi, Ocak 2021 Sayısı – Eser yayım aşamasındadır)

 

Düzeyi: 0